Spływ kajakowy Słupią

"Spływ kajakowy Słupia" czyli spłynąć z Kaszub górską rzeką do Morza Bałtyckiego. To bardzo ciekawa i piękna rzeka. Jej górny odcinek między Sulęczynem a Gałąźnią Małą - figuruje w regulaminie GOK - PTTK w wykazie górskich szlaków kajakowych. Słupia wypływa z torfowisk koło Sierakowskiej Huty, a kończy swój bieg w Ustce. Jest to szlak elektrowni wodnych które powstały w latach 1896÷1926. To wyjątkowy na skalę  Europejską, zabytkowy system energetyczny rzeki.
Słupia w swoim górnym biegu jest trudna i uciążliwa. W Sulęczynie czeka słynna "rynna sulęczyńska i kilka progów. Dlatego też, mniej doświadczeni kajakarze powinni rozpocząć przygodę z kajakiem w Soszycy.
Spływ kajakowy Słupia to dynamiczna i zmienna krajobrazowo przygoda.

Charakterystyka szlaku
Długość rzeki  to 141,0 km
Długość szlaku kajakowego  ok 124 km
Średni spadek w górnym biegu  to 4%
Średni spadek w dolnym biegu - 0,3 %
Czas spływu - 5÷6 dni a czasami 7-8 :)


inne wpisy

Kajakowy savoir vivre

Zachowaj odległość od kajaka przed Tobą. Kajak nie posiada hamulca więc nie da się go od razu zatrzymać w miejscu. Jeśli widzisz,że ktoś przed Tobą zablokował się lub ma jakiś inny problem, poczekaj w bezpiecznej odległości lub mu pomóż.

Spływy kajakowe dla firm

Zaproś współpracowników do wypoczynku na łonie natury, oderwij ich od codziennej rutyny. Organizujemy spływy integracyjne dla przedsiębiorstw, szkół i nie tylko :)

Co warto zabrać na spływ kajakowy

Szybkoschnące ubrania. Nie ukrywam, że lepiej nie wybierać najlepszych ubrań z szafy, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Samo szorowanie tyłkiem w kajaku, na przykład w pozycji na "mumię" , umożliwiającej przepłynięcie pod drzewami lub opadającymi konarami, nie sprzyja niektórym materiałom.

Szkolny klasowy spływ kajakowy

Skrzyknij klasę. Spłyń kajakiem po Kaszubach!

Spływy Moniki - Mój pierwszy raz w kajaku

Upalna pogoda natchnęła mnie do tego, aby w końcu pojechać na spływ kajakowy na jednej z okolicznych rzek. Wybraliśmy rzekę Łupawę.  Niczego nieświadoma, mając za sobą spokojne dryfowanie na jezorach, wsiadłam do kajaka z moim mężczyzną ... i zaczęło się :)

Kajaki i rowery na Kaszubach

Nie wszyscy z Twojej ekipy chcą płynąć kajakiem? Nie ma problemu. Rower, spacer., grzybobranie. Stąd masz wszędzie blisko.

Kajaki Bukowina

Spływ kajakowy Bukowiną