Kajaki Łeba

Spływ kajakowy Łebą można rozpocząć w m.Sianowo a zakończyć w m. Gać i przepłynąć ok. 106 km. 
Czas w kajaku Łebą to ok 7 dni. z tym że w jej górnym biegu ilosć zwalonych drzew jest nie do policzenia. Dlatego górna częsć spływu kajakowego Łebą do miejscowosci Boże Pole Wielkie dedykujemy wyłącznie dla wytrawnych kajakarzy w jednoosobowych kajakach.
Kajaki Łebą to zawsze inne przeżycia gdyż urozmaicony stan wody gwarantuje inne "doznania'. 
Uczestnicząc w spływie kajakowym Łebą przepłyniemy przez Pojezierze Kaszubskie oraz Słowińskie przez piękny sredniowieczny Lębork.
W górnym odcinku rzeki Łeby, trasa jest dość uciążliwa po czym od Tłuczewa ... bardzo.
Odcinek Miłoszewo- Bożepole Małe (ok 23 km) można wybrać w celu zdobywania Górskiej Odznaki Kajakowej PTTK. W korycie znajduje się mnóstwo przeszkód w postaci zwalonych drzew, z wystającymi z wody konarów i korzeniami. Slalom między przeszkodami nie zawsze będzie udany, szczególnie gdy wody jest pod dostatkiem.  Dosć duży spadek terenu,  liczne głazy i bystrza, dostarczą dużo adrenaliny.  Latem, przy niskim stanie wody ten odcinek często możemy pokonać pieszo, ciągnąć za sobą kajak. Zimą zas ( lub przy stanie widy powyżej 200cm na Miłoszewie) dostarczy niesamowitych wrażeń. Smiem twierdzić, że na żadnej innej rzece na Kaszubach.
Od Lęborka spływ kajakowy Łebą jest już łatwiejszy i idealny dla osób które chciałyby spróbować kajakarstwa po raz pierwszy. Kończymy w miejscowości Gać, ponieważ na Jeziorze Łebsko obowiązuje zakaz pływania. Chcąc wpłynąć na Jezioro Łebsko potrzebnie jest zezwolenie dyrekcji Słowińskiego PN. 
Niestety, od kiedy utonęli w nim kajakarze, zezwolenia wydawane są rzadko i gdy meteorolodzy nie zapowiadają wietrznej pogody. Jezioro Łebsko jest akwenem o charakterze morskim na którym często pojawia się wysoka fala.
Kajaki na Łebie to fajna sprawa lecz nie ma praktycznie bazy turystycznej. Lecz kilka gmin uczestniczy w projekcie Kajakiem prze Pomorze także miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni. Chcąc pokonać cały szlak spływu kajakowego Łebą warto zaopatrzyć się w  prowiant i zapas wody na dłuższy okres czasu.
inne wpisy

Kajakowy savoir vivre

Zachowaj odległość od kajaka przed Tobą. Kajak nie posiada hamulca więc nie da się go od razu zatrzymać w miejscu. Jeśli widzisz,że ktoś przed Tobą zablokował się lub ma jakiś inny problem, poczekaj w bezpiecznej odległości lub mu pomóż.

Spływy kajakowe dla firm

Zaproś współpracowników do wypoczynku na łonie natury, oderwij ich od codziennej rutyny. Organizujemy spływy integracyjne dla przedsiębiorstw, szkół i nie tylko :)

Co warto zabrać na spływ kajakowy

Szybkoschnące ubrania. Nie ukrywam, że lepiej nie wybierać najlepszych ubrań z szafy, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Samo szorowanie tyłkiem w kajaku, na przykład w pozycji na "mumię" , umożliwiającej przepłynięcie pod drzewami lub opadającymi konarami, nie sprzyja niektórym materiałom.

Szkolny klasowy spływ kajakowy

Skrzyknij klasę. Spłyń kajakiem po Kaszubach!

Spływy Moniki - Mój pierwszy raz w kajaku

Upalna pogoda natchnęła mnie do tego, aby w końcu pojechać na spływ kajakowy na jednej z okolicznych rzek. Wybraliśmy rzekę Łupawę.  Niczego nieświadoma, mając za sobą spokojne dryfowanie na jezorach, wsiadłam do kajaka z moim mężczyzną ... i zaczęło się :)

Kajaki i rowery na Kaszubach

Nie wszyscy z Twojej ekipy chcą płynąć kajakiem? Nie ma problemu. Rower, spacer., grzybobranie. Stąd masz wszędzie blisko.

Kajaki Bukowina

Spływ kajakowy Bukowiną