Spływ kajakowy Łupawą

Spływ kajakowy Łupawą możemy rozpocząć już na jeziorze Jasień największem w Parku Krajobrazowym „Dolina Słupi”. Łupawa jest jednym z najtrudniejszych szlaków na Pomorzu. Rzeka najpierw przepływa przez bogate w krajobrazy tereny, następnie jako górski potok przelatuje się przez pasma moren, i znika w płytkim jeziorze Gardno, do którego dociera płaską nadmorską równiną. Przepłynięcie przez jezioro Jasień to jedyny łatwy odcinek spływu kajakowego Łupawą gdyż wpływając z jeziora do miejscowosci Zawiaty rzeka zalicza się już raczej do trudnych. W początkowym biegu nie odkrywa swojego prawdziwego górskiego oblicza. Ale zwałki, bystrza, gałęzie i kamienie nie będą nam obce. Gdy rzeka zwolni odpoczynku możemy szukać na stanicy kajakowej za zwalonym wiaduktem. Tam mamy naszą bazę FAMILYday. Następnego dnia czeka nas prawdziwa przygoda kajakiem po Łupawie. To nie jest odcinek dla ludzi szukających wypoczynku na łonie natury. Raczej przeznaczony jest dla osób które chcą zmierzyć się ze swoimi słabosciami. Jednak dopiero po przepłynięciu drewnianego mostku przechodzi w górską rzekę, która swą siłą potrafi przestawić kajak wraz z załogą. Na spływ kajakowy Łupawą trzeba się dobrze przygotować, nie rzadko nie wystarcza przeznaczone 4-6 dni. W czasie spływu kajakowego Łupawą najważniejszą rzeczą jest aby dobrze zabezpieczyć bagaże, gdyż w każdej chwili czeka na nas sprawdzian w postaci ominięcia kamieni w korycie rzeki, pokonaniu zwalonych drzew czy przenosek, a wszystko to przy szybkim nurcie i ryzyku kabiny. Decydując się na spływ kajakowy Łupawą zachowuj odległości pomiędzy kajakami dla sprawnego pokonywania przeszkód rzucanych przez przyrodę. Przy zachowaniu ostrożnosci i uniknięciu postawienia kajaka bokiem do nurtu, można zaliczyć cały spływ kajakowy Łupawą bez "większych strat".


Uczestnicy spływu decydujący się na tę przygodę z pewnością nie będą narzekać na nudę. 

 

inne wpisy

Kajakowy savoir vivre

Zachowaj odległość od kajaka przed Tobą. Kajak nie posiada hamulca więc nie da się go od razu zatrzymać w miejscu. Jeśli widzisz,że ktoś przed Tobą zablokował się lub ma jakiś inny problem, poczekaj w bezpiecznej odległości lub mu pomóż.

Spływy kajakowe dla firm

Zaproś współpracowników do wypoczynku na łonie natury, oderwij ich od codziennej rutyny. Organizujemy spływy integracyjne dla przedsiębiorstw, szkół i nie tylko :)

Co warto zabrać na spływ kajakowy

Szybkoschnące ubrania. Nie ukrywam, że lepiej nie wybierać najlepszych ubrań z szafy, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Samo szorowanie tyłkiem w kajaku, na przykład w pozycji na "mumię" , umożliwiającej przepłynięcie pod drzewami lub opadającymi konarami, nie sprzyja niektórym materiałom.

Szkolny klasowy spływ kajakowy

Skrzyknij klasę. Spłyń kajakiem po Kaszubach!

Spływy Moniki - Mój pierwszy raz w kajaku

Upalna pogoda natchnęła mnie do tego, aby w końcu pojechać na spływ kajakowy na jednej z okolicznych rzek. Wybraliśmy rzekę Łupawę.  Niczego nieświadoma, mając za sobą spokojne dryfowanie na jezorach, wsiadłam do kajaka z moim mężczyzną ... i zaczęło się :)

Kajaki i rowery na Kaszubach

Nie wszyscy z Twojej ekipy chcą płynąć kajakiem? Nie ma problemu. Rower, spacer., grzybobranie. Stąd masz wszędzie blisko.

Kajaki Bukowina

Spływ kajakowy Bukowiną