Kajaki Bukowina

Spływ kajakowy Bukowiną to walka, wysiłek, szybki nurt, liczne bystrza, piękne  krajobrazy, liczne i trudne do pokonania zwałki. Kajaki na Bukowinie dedykujemy doświadczonym kajakarzom w kajakach jednoosobowych. 
Niby niepozorna, niby niedługa a jednak nie wszyscy dopływają do Kozina.

Spływ kajakowy Bukowiną możemy rozpocząć już z leniwie płynącego strumyczka wijącego się przez Kaszuby. Kajakiem przepływamy także przez dwa jeziora po czym w miejscowości Skrzeszewo zaczyna się prawdziwa przgoda. Spływ kajakowy Bukowiną najlepiej rozpocząć w miejscowości Siemirowice, gdzie rzeka z każdym metrem zaczyna przyspieszać. Odgłos szumu wody, kilka żeremi, zwałek i dopływamy do Oskowa, gdzie wita nas kamieniste bystrze pod mostem. Mijamy most drogowy na drodze Bytów - Lębork. Kiedy zobaczymy "Wrota lasu" i usłyszymy odgłos wody odbijającej się o kamienie Tutaj zaczynamy prawdziwy spływ kajakowy Bukowiną. Rwący, górski strumień z wieloma wąskimi, krętymi przesmykami.  Kajak  meandruje wśród malowniczego lasu, a zwałki są coraz częstszymi przeszkodami. Szybka decyzja jak pokonać przeszkodę, chwila nieuwagi i może być za późno aby sucho pokonać pokonać przeszkodę. Czy najechać na drzewo w najniższym jego punkcie, czy może przecisnąć się pod nim z drugiej strony. Ta myśl będzie przebiegać Ci wciąż po głowie bo jeżeli płyniesz w kajaku Bukowiną to wiesz że postawienie kajaka bokiem przy tak silnym nurcie wzdłuż wywróconego  drzewa = kabina :)  Gdy rzeka powoli zacznie zwalniać, nie ciesz się bo jeszcze troszkę musisz pomachać wiosłem aby zakończyć spływ Bukowiną. Most drogowy oznajmia koniec zmagań, możesz podpłynąć do brzeg z lewej strony mostu i wykaraskać się z kajaka. W tym roku przygotowujemy w Kozinie prawdziwą przystań kajakowa w Kozinie. Także niebawem szukaj stanicy kajakowej w Kozinie przy zwalonym wiadukcie.
Na Bukowinę w kajaku najlepiej wybrać zwrotny kajak jednoosobowy zaopatrzony w fartuch. Spływ tą kaszubską rzeką z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń nawet najbardziej wytrawnym kajakarzom
Team FAMILYday kajaki
inne wpisy

Kajakowy savoir vivre

Zachowaj odległość od kajaka przed Tobą. Kajak nie posiada hamulca więc nie da się go od razu zatrzymać w miejscu. Jeśli widzisz,że ktoś przed Tobą zablokował się lub ma jakiś inny problem, poczekaj w bezpiecznej odległości lub mu pomóż.

Spływy kajakowe dla firm

Zaproś współpracowników do wypoczynku na łonie natury, oderwij ich od codziennej rutyny. Organizujemy spływy integracyjne dla przedsiębiorstw, szkół i nie tylko :)

Co warto zabrać na spływ kajakowy

Szybkoschnące ubrania. Nie ukrywam, że lepiej nie wybierać najlepszych ubrań z szafy, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Samo szorowanie tyłkiem w kajaku, na przykład w pozycji na "mumię" , umożliwiającej przepłynięcie pod drzewami lub opadającymi konarami, nie sprzyja niektórym materiałom.

Szkolny klasowy spływ kajakowy

Skrzyknij klasę. Spłyń kajakiem po Kaszubach!

Spływy Moniki - Mój pierwszy raz w kajaku

Upalna pogoda natchnęła mnie do tego, aby w końcu pojechać na spływ kajakowy na jednej z okolicznych rzek. Wybraliśmy rzekę Łupawę.  Niczego nieświadoma, mając za sobą spokojne dryfowanie na jezorach, wsiadłam do kajaka z moim mężczyzną ... i zaczęło się :)

Kajaki i rowery na Kaszubach

Nie wszyscy z Twojej ekipy chcą płynąć kajakiem? Nie ma problemu. Rower, spacer., grzybobranie. Stąd masz wszędzie blisko.