Kajakowy savoir vivre

Szanuj środowisko, również poprzez nieużywanie decybeli (krzyki, głośna muzyka)


Spływ kajakowy często trwa kilka godzin. Zabieramy zatem ze sobą sporą ilość prowiantu. Pamiętaj że jeżeli nie miałeś problemu wziąć ze sobą tylu rzeczy na spływ, resztę wraz ze śmieciami weź z powrotem do domu niezależnie od tego, czy rozkładają się w jeden dzień czy w 100 lat.  

Zachowaj odległość od kajaka przed Tobą. Kajak nie posiada hamulca więc nie da się go od razu zatrzymać w miejscu. Spływ kajakowy Bukowiną, Słupią, Łebą czy Łupawą nie pozwoli Ci na zbyt długie niezdecydowanie. Zatrzymaj się, podejmij właś ciwą decyzję i wtedy zaatakuj przeszkodę.

Jeśli widzisz,że ktoś przed Tobą zablokował się lub ma jakiś inny problem, poczekaj w bezpiecznej odległości lub mu pomóż.

Rozpalaj ogniska w wyznaczonym do tego miejscu i gaś przed jego opuszczeniem.


Ubieraj kamizelkę, wiem, że czasami wydaje się być zbędna, alę uwierz mi wystarczy, że przyda się raz.

inne wpisy

Spływy kajakowe dla firm

Zaproś współpracowników do wypoczynku na łonie natury, oderwij ich od codziennej rutyny. Organizujemy spływy integracyjne dla przedsiębiorstw, szkół i nie tylko :)

Co warto zabrać na spływ kajakowy

Szybkoschnące ubrania. Nie ukrywam, że lepiej nie wybierać najlepszych ubrań z szafy, gdyż mogą ulec zniszczeniu. Samo szorowanie tyłkiem w kajaku, na przykład w pozycji na "mumię" , umożliwiającej przepłynięcie pod drzewami lub opadającymi konarami, nie sprzyja niektórym materiałom.

Szkolny klasowy spływ kajakowy

Skrzyknij klasę. Spłyń kajakiem po Kaszubach!

Spływy Moniki - Mój pierwszy raz w kajaku

Upalna pogoda natchnęła mnie do tego, aby w końcu pojechać na spływ kajakowy na jednej z okolicznych rzek. Wybraliśmy rzekę Łupawę.  Niczego nieświadoma, mając za sobą spokojne dryfowanie na jezorach, wsiadłam do kajaka z moim mężczyzną ... i zaczęło się :)

Kajaki i rowery na Kaszubach

Nie wszyscy z Twojej ekipy chcą płynąć kajakiem? Nie ma problemu. Rower, spacer., grzybobranie. Stąd masz wszędzie blisko.

Kajaki Bukowina

Spływ kajakowy Bukowiną