FAMILYday

Kajaki Bukowina

Spływ kajakowy Bukowiną to walka, wysiłek, szybki nurt, liczne bystrza, piękne  krajobrazy, liczne i trudne do pokonania zwałki. Kajaki na Bukowinie dedykujemy doświadczonym kajakarzom w kajakach jednoosobowych. 
Niby niepozorna, niby niedługa a jednak nie wszyscy dopływają do Kozina.


Spływ kajakowy Bukowiną możemy rozpocząć już z leniwie płynącego strumyczka wijącego się przez Kaszuby. Kajakiem przepływamy także przez dwa jeziora po czym w miejscowości Skrzeszewo zaczyna się prawdziwa przgoda. Spływ kajakowy Bukowiną najlepiej rozpocząć w miejscowości Siemirowice, gdzie rzeka z każdym metrem zaczyna przyspieszać. Odgłos szumu wody, kilka żeremi, zwałek i dopływamy do Oskowa, gdzie wita nas kamieniste bystrze pod mostem. Mijamy most drogowy na drodze Bytów - Lębork. Kiedy zobaczymy "Wrota lasu" i usłyszymy odgłos wody odbijającej się o kamienie Tutaj zaczynamy prawdziwy spływ kajakowy Bukowiną. Rwący, górski strumień z wieloma wąskimi, krętymi przesmykami.  Kajak  meandruje wśród malowniczego lasu, a zwałki są coraz częstszymi przeszkodami. Szybka decyzja jak pokonać przeszkodę, chwila nieuwagi i może być za późno aby sucho pokonać pokonać przeszkodę. Czy najechać na drzewo w najniższym jego punkcie, czy może przecisnąć się pod nim z drugiej strony. Ta myśl będzie przebiegać Ci wciąż po głowie bo jeżeli płyniesz w kajaku Bukowiną to wiesz że postawienie kajaka bokiem przy tak silnym nurcie wzdłuż wywróconego  drzewa = kabina :)  Gdy rzeka powoli zacznie zwalniać, nie ciesz się bo jeszcze troszkę musisz pomachać wiosłem aby zakończyć spływ Bukowiną. Most drogowy oznajmia koniec zmagań, możesz podpłynąć do brzeg z lewej strony mostu i wykaraskać się z kajaka. W tym roku przygotowujemy w Kozinie prawdziwą przystań kajakowa w Kozinie. Także niebawem szukaj stanicy kajakowej w Kozinie przy zwalonym wiadukcie.

Na Bukowinę w kajaku najlepiej wybrać zwrotny kajak jednoosobowy zaopatrzony w fartuch. Spływ tą kaszubską rzeką z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń nawet najbardziej wytrawnym kajakarzom.

Team FAMILYday kajaki

 

Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina
Kajaki Bukowina

Przejdź do góry strony