FAMILYday

Kajaki Łeba

Spływ kajakowy Łebą można rozpocząć w m. Sianowo a zakończyć w m. Gać i przepłynąć ok. 106 km. 
Czas w kajaku Łebą to ok 7 dni. z tym że w jej górnym biegu ilość zwalonych drzew jest nie do policzenia. Dlatego górna część spływu kajakowego Łebą do miejscowości Boże Pole Wielkie dedykujemy wyłącznie dla wytrawnych kajakarzy w jednoosobowych kajakach.
Kajaki Łebą to zawsze inne przeżycia gdyż urozmaicony stan wody gwarantuje inne "doznania". 
Uczestnicząc w spływie kajakowym Łebą przepłyniemy przez Pojezierze Kaszubskie oraz Słowińskie przez piękny średniowieczny Lębork.
W górnym odcinku rzeki Łeby, trasa jest dość uciążliwa po czym od Tłuczewa ... bardzo.
Odcinek Miłoszewo- Bożepole Małe (ok 23 km) można wybrać w celu zdobywania Górskiej Odznaki Kajakowej PTTK. W korycie znajduje się mnóstwo przeszkód w postaci zwalonych drzew, z wystającymi z wody konarów i korzeniami. Slalom między przeszkodami nie zawsze będzie udany, szczególnie gdy wody jest pod dostatkiem.  Dość duży spadek terenu,  liczne głazy i bystrza, dostarczą dużo adrenaliny.  Latem, przy niskim stanie wody ten odcinek często możemy pokonać pieszo, ciągnąć za sobą kajak. Zimą zaś ( lub przy stanie widy powyżej 200cm na Miłoszewie) dostarczy niesamowitych wrażeń. Śmiem twierdzić, że na żadnej innej rzece na Kaszubach.
Od Lęborka spływ kajakowy Łebą jest już łatwiejszy i idealny dla osób które chciałyby spróbować kajakarstwa po raz pierwszy. Kończymy w miejscowości Gać, ponieważ na Jeziorze Łebsko obowiązuje zakaz pływania. Chcąc wpłynąć na Jezioro Łebsko potrzebnie jest zezwolenie dyrekcji Słowińskiego PN. 
Niestety, od kiedy utonęli w nim kajakarze, zezwolenia wydawane są rzadko i gdy meteorolodzy nie zapowiadają wietrznej pogody. Jezioro Łebsko jest akwenem o charakterze morskim na którym często pojawia się wysoka fala.
Kajaki na Łebie to fajna sprawa lecz nie ma praktycznie bazy turystycznej. Lecz kilka gmin uczestniczy w projekcie Kajakiem prze Pomorze także miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni. Chcąc pokonać cały szlak spływu kajakowego Łebą warto zaopatrzyć się w  prowiant i zapas wody na dłuższy okres czasu.

Kajaki Łeba
Kajaki Łeba
Kajaki Łeba
Kajaki Łeba
Kajaki Łeba
Kajaki Łeba
Kajaki Łeba
Kajaki Łeba

Przejdź do góry strony