Co wchodzi w skład podstawowego kompletu?
W skład kompletu wchodzi wynajęcie kajaku z kompletem kapoków i wioseł. Przywózka kierowców w miejsce rozpoczęcia spływu w celu odebrania pojazdów. Fartuch, worki, beczki, pianki itp. są dodatkowo płatne.
Czy można przyjechać samochodem i gdzie go mogę zostawić?
Bez problemu można przyjechać do naszej bazy własnym autem - zapewniamy darmowy i bezpieczny parking. Kierowcy zostawiają pozostałych uczestników na starcie spływu i odstawiają auta na miejsce parkingowe. Nasze busy zabierają kierowców w miejsce startu. Po spływie odwieziemy kierowców do miejsca pozostawienia aut. W miejscach, gdzie rozpoczynamy spływy zazwyczaj są parkingi, a często życzliwi gospodarze godzą się na zaparkowanie samochodu na teranie ich posiadłości za niewielką opłatą.
Jak dostaniemy się z powrotem do naszych aut?
Po zakończonym spływie kierowcy zostaną przewiezieni do pozostawionych samochodów. Opcja dowozu całej grupy ze spływu kajakowego do samochodów wiąże się z dodatkową opłatą.
Co z naszymi bagażami?
Mamy do zaoferowania dwie opcje:
1. Bagaże przewożone są wraz z uczestnikami spływu w kajaku. Nasz sprzęt jest do tego znakomicie przystosowany, posiada wolną przestrzeń na rufie i w dziobie, gdzie bez problemu wejdzie plecak czy worek 70l.
2. Bagaże uczestników zostaną dowiezione busem na miejsce postoju (biwakowania). Do kajaka zabieramy wtedy tylko niezbędne rzeczy tj.: napoje, żywność, kurtka przeciwdeszczowa.
Jakimi kajakami płyniemy?
Zapewniamy wygodne, pakowne i bezpieczne kajaki polietylenowe odporne na uszkodzenia. Najlepsze w swojej klasie. Posiadamy kajaki jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe. Więcej informacji pod nasz sprzęt.
Jaki jest czas dziennego płynięcia?
Czas samego płynięcia (nie wliczając przerw oraz kąpieli) zajmuje w granicach od 3 - 5 godzin. Wszystko zależy od wyboru rzeki, trasy, a przede wszystkim umiejętności.
Kto powinien siedzieć z przodu, a kto z tyłu w kajaku dwuosobowym?
Z tyłu powinna siedzieć osoba o większym doświadczeniu i umiejętnościach, albowiem to ona powinna kierować kajakiem. Siedzący z tyłu widzi więcej łódki, łatwiej mu ocenić kierunek płynięcia i potrzebuje mniej siły, żeby wykonać skręt.
Drugorzędne znaczenie ma rozkład wagi i siły kajakarzy. Optymalnie dziób nie powinien być zanurzony bardziej niż rufa (lekkiego partnera można dociążyć bagażem), a silniejsza osoba siedzi z tył (bo to ona będzie wykonywać większość manewrów).
Czy podczas spływu obowiązują jakieś dodatkowe opłaty?
Wydatki zależne są od indywidualnych potrzeb uczestników. Przewaga pól namiotowych jest płatna, na niektórych campingach dodatkowo płatne są też i prysznice. Należy pamiętać również o zakupach w sklepie - wyżywienie, napoje itp.
Planuję dłuższą wyprawę kajakową ok. 10 - 14 dni, czy pomieszczę wszystko w kajaku?
Kajaki, które mamy w ofercie są bardzo pakowne. Posiadają wolną przestrzeń z tyłu jak i z przodu jednostki. Bez problemu możemy popłynąć nimi na taki spływ zaliczając cały szlak rzeki.